Barwy Toskanii


Toskania potrafi naprawdę zawrócić w głowie każdemu, kto poszukuje dla siebie idealnego miejsca na wakacje. Można tam spędzać czas naprawdę na wiele różnych sposobów, każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Toskania to położony w środkowej części Włoszech region, obejmuje on malownicze wzgórza Apeninów, Kotlinę Toskańską oraz Pogórze Toskańskie, które poprzecinane jest licznymi mniejszymi i większymi rzekami. Toskania ma za sobą także bardzo bogatą historię – to tam rozwijała się kultura Etrusków, a w okresie renesansu władanie miała nad nią dynastia Medyceuszy. To wszystko zaważyło na tym, że Toskania obecnie jest magicznym miejscem, gdzie podziwiać można przepiękne zabytki, zapierające dech w piersiach krajobrazy oraz spróbować można tam także przepysznej kuchni włoskiej wraz z szerokim wyborem win, a to tylko początek atrakcji, jakie tam czekają.

ToskaniaRegion Toskanii jest jednym z najważniejszych we Włoszech pod kątem turystyki. Wielbiciele zabytków i światowej sławy dzieł sztuki na pewno będą zachwyceni miastami Toskanii – Pizą oraz Sieną. W Pizie najbardziej rozpoznawana jest oczywiście Krzywa Wieża oraz otaczające ją zabudowania – między innymi monumentalna katedra ulokowane wokół placu Campo dei Miracoli. Na uwagę zasługuje też baptysterium oraz liczne muzea skrywające w sobie dzieła sztuki oraz eksponaty związane z miastem. W Sienie można także podziwiać przepiękne wiekowe zabudowania, między innymi katedrę z XII wieku, baptysterium oraz kampanilę i centralny rynek Piazza del Campo wybrukowany czerwoną cegłą, który otaczają wyjątkowe zabytki.

Florencja - ToskaniaBędąc w Toskanii, warto poświecić też czas na zwiedzenie jej wysp, między innymi Elby, Montecristo oraz Gorgony. Wszystkie z nich, tak jak cały region, zapraszają pięknymi krajobrazami oraz wspaniałą pogodą zachęcającą zarówno do leniwego wypoczynku, jak i aktywnego uprawiania sportów. Toskańskie bezdroża, ruiny dawnych zabudowań, zabytki sprzed wieków, wzgórza spowite poranną mgłą – tego nie da się opowiedzieć, ale trzeba koniecznie zobaczyć na własne oczy i przeżyć to, co przygotował ten niezwykły włoski region.