Dubaj – miasto przyszłości


Dubaj - miasto przyszłościDubaj jest chyba najbardziej rozpoznawalnym miastem Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Osiągnął on dużą sławę dzięki ambitnym i zakrojonym na szeroką skalę zabudowaniom oraz imprezom, jakie się tam odbywają. To miasto, gdzie znajduje się wiele rzeczy „naj” – z pewnością będzie to też jedno z najlepszych miejsc do odwiedzenia w trakcie wakacji. Pobyt tam będzie niezapomniany!

 

W Dubaju mieszka przeszło dwa miliony osób. Przed wiekami była to niewielka przystań, gdzie zawijały statki handlowe, łowiono ryby oraz z morskich głębin wydobywano perły. Przełomem dla miasteczka okazało się odkrycie w jego okolicach złóż ropy naftowej i to było głównym kluczem do sukcesu. W niedługim czasie dochody z wydobywania ropy poszły do góry, a miasto zaczęło dynamicznie rozwijać się pod względem gospodarczym. To spowodowało także powstanie wielu inwestycji, w tym też tych z sektora turystycznego, co sprawiło, że Dubaj stał się też ośrodkiem, gdzie przybywa się z całego świat, aby móc podziwiać tamtejsze wyjątkowe zakątki oraz wypoczywać na złocistych plażach, opalając się w promieniach gorącego słońca.

 

Wyjątkowy projekt biznesowy

 

Dubaj - miasto przyszłościMetropolia zachwyca przede wszystkim swoimi wyjątkowymi budowlami. Szejk Mahammed bin Rashid Al Maktoum, który jest emirem Dubaju, postawił sobie za główny cel uczynienie z miasta jednego z najważniejszych na świecie ośrodków finansowych i gospodarczych. Działa tam ogromny port kontenerowy, swoje siedziby ma mnóstwo firm, ale uwagę przyciągają przede wszystkim tamtejsze sztuczne wyspy oraz wieżowce.

 

Wieżowce i sztuczne wyspy Dubaju

Najbardziej rozpoznawalnym budynkiem jest hotel Burdż al-Arab, czyli inaczej Wieża Arabów mająca 321 metrów. Pod względem wysokości bije go jednak Burdż Chalifa – wieżowiec liczący sobie 829 metrów, jest on najwyższą konstrukcją lądową, jaką kiedykolwiek zbudowano. Stale rozbudowuje się też dzielnica Business Bay, gdzie docelowo ma mieścić się ponad 200 wieżowców. Zachwycają też wyjątkowe sztuczne wyspy – Palm Jumeirah, czyli Wyspy Palmowe, a także archipelag The World, który z lotu ptaka tworzy widok mapy świata.