Japonia – kraina kwitnącej wiśni


Kraj Kwitnącej Wiśni lub Kraj Wschodzącego Słońca, czyli Japonia oferuje każdemu, kto postanowi do niej zawitać, wiele wspaniałych możliwości. To miejsce, które zachwyca nieprzeciętnym bogactwem orientalnej przyrody, zapierającymi dech w piersiach krajobrazami, świetnymi perspektywami aktywnego wypoczynku, zabytkami i muzeami, więc każdy będzie mógł znaleźć tam dla siebie coś interesującego. To miejsce, gdzie nowoczesność styka się z tradycją, tworząc inspirującą i niepowtarzalną mieszankę, która będzie mogła zachwycić wszystkich tam przybywających.

Kyoto

Krajobraz Japonii jest bardzo zróżnicowany. Można tam oglądać porośnięte gęstymi lasami zbocza, wodospady, piaszczyste wybrzeża, jeziora, a także otoczone rafą koralową wyspy. Niektóre z regionów ze względu na swoje piękno i wyjątkowość zostały włączone na listę światowego dziedzictwa przyrodniczego UNESCO, są to między innymi góry Kii, wyspa Yakushima czy też półwysep Shiretoko. Warto też wspomnieć o trzech najsłynniejszych pejzażach japońskich, które wybrał w XVII wieku myśliciel Hayashi Razan. Są to zatoka Matsushima, wąska mierzeja Ama-no-hashidate oraz wyspa Itsukushima, na której znajduje się charakterystyczna czerwona torii, czyli brama prowadząca do chramu.

Stratowulkan Fudżi

Miłośnicy sportów wodnych, plażowania oraz opalania się będą mogli wypocząć i świetnie bawić się na wyspach Nansei, południowych wybrzeżach Kiusiu, Sikoku. Dla wielbicieli sportów zimowych idealnym miejscem będzie Hokkaido oraz Alpy Japońskie na Honsiu, gdzie można zająć się również wspinaczką czy wędrówkami górskimi.

Jizō, Kyoto

Najpiękniejsze zabytki podziwiać można w Kioto, gdzie stare świątynie buddyjskie i szintoistyczne chramy, malownicze ogrody i pałace tworzą niepowtarzalną atmosferę. Na uwagę zasługują także takie miasta Kraju Kwitnącej Wiśni jak Nara, Kamakura, Nikko, Takayama. Warto też zwrócić uwagę na wspaniałe zamki japońskie znajdujące się w Himeji, Matsumoto i Kumamoto czy też na buddyjskie klasztory, między innymi na ten na górze Koya.

Japonia oferuje zatem dla każdego wiele wspaniałych zakątków – z pewnością będzie można przywieźć z niej niezwykłe wspomnienia.

Zobacz też film: