Termy Maltańskie

To najnowocześniejszy i największy wodny kompleks rekreacyjno-sportowy w Polsce, położony w centrum poznania nad brzegiem jeziora Maltańskiego. Jest to doskonałe miejsce zarówno do rodzinnego wypoczynku jak i sportowej aktywności przez cały rok.

Na terenie obiektu znajdują się baseny sportowe i rekreacyjne. Do dyspozycji odwiedzających jest także centrum spa oraz świat saun.

Aquapark Term Maltańskich to największy tego typu obiekt w Polsce. Znajdziemy w nim m.in. 16 różnorodnych basenów i 13 zjeżdżalni o kilku stopniach trudności (w tym zjeżdżalnie multimedialną, superszybką oraz dla dzieci). Basen z symulacja morskich fal z pewnością zadowoli zarówno najmłodszych jak i dorosłych, a sztuczna plaża na zewnątrz (czynna latem) z leżakami i boiskiem do siatkówki sprawi, że poczujemy się jakbyśmy byli nad morzem. Dla osób chcących się zrelaksować przeznaczone są baseny z wodą geotermalną wydobywaną z głębokości 1306 metrów oraz 2 baseny z wodą termomineralną. Z 4 basenów zewnętrznych 2 czynne są cały rok.

W części sportowej znajduje się basen olimpijski o długości 50 metrów, który może być podzielony na 2 osobne baseny o długości 25 metrów. Drugi basen ma 5 metrów głębokości i posiada wieżę skoków. Oba baseny zapewniają najwyższe standardy, dzięki czemu mogą się tu odbywać różne zawody i mistrzostwa najwyższej rangi.

Jeśli po przepłynięciu kilku basenów olimpijskich lub zabawie w Aquaparku zechcemy się zrelaksować idealnym miejscem do tego będzie świat saun oferujący kilkanaście rodzajów saun lub największe i najlepiej wyposażone SPA w Polsce, w którym można odetchnąć i zapomnieć o codzienności podczas relaksującego masażu czy odprężającej i oczyszczającej ceremonii Hammam.