Inkaterra Reserva Amazonica

Inkaterra Reserva Amazonica to kompleks składający się z 35 domków znajdujących się w sercu lasu deszczowego w Amazonii, do którego powstania inspiracją było tamtejsze plemię Ese-Eja. Dla gości przygotowane zostały ciekawe wycieczki do dżungli z profesjonalnym przewodnikiem oraz niezwykła sieć mostów zawieszonych 30 metrów nad ziemią rodem z filmów Indiana Jones.

Inkaterra Reserva Amazonica, Peru

W domkach znajdują się wygodne łóżka z baldachimem chroniącym nas przed insektami. Stylowe drewniane meble idealnie komponują się z konstrukcją domku nadając całości niepowtarzalny klimat. W każdym z nich znajduje się również prywatna łazienka z prysznicem oraz kosmetykami.

Inkaterra Reserva Amazonica, Peru

W hotelowej restauracji serwowanych jest wiele egzotycznych potraw. Szczególnie popularne są dania składające się z tamtejszych owoców. Smakosze docenią znakomicie przedstawione i twórczo, przygotowane posiłki przygotowywane ze świeżych lokalnych składników.

Na terenie hotelu mieści się także strefa spa oferująca masaże i zabiegi odnawiające, które odbywają się w domku przy rzece.

Dotarcie do położonej w dżungli placówki Inkaterra wymaga trzech lotów (Lima, Cusco i Puerto Maldonado) i 30-minutowej przejażdżki statkiem po rzece Madre de Dios, ale wysiłek jest zwraca się dziesięciokrotnie. Wyjątkowe spotkania z dzikimi zwierzętami, spacery po dżungli i romantyczne miejsce noclegowe. Wisienką na torcie jest apartament na drzewie Canopy Treehouse, umiejscowiony na najwyższej i najbardziej odległej platformie wiszącego w drzewach mostu. Kamerdyner jest pod ręką, aby pomóc z torbami i lekkimi posiłkami, ale goście są poza tym zupełnie sam pośród niezliczonych gatunków ptaków, zwierząt i oczywiście owadów.

Całkowita liczba pokoi: 35
Ceny: od 692 US $ za osobę dorosłą za 3 dni, 2 noce. Obejmuje to podróż w obie strony transport drogą lądową i wodną, posiłki, wodę i bezalkoholowe napoje domu, plus wycieczki z przewodnikiem w języku angielskim.

Napisz opinię