Popularne chorwackie wyspy idealne na czarter


Czarter jachtów – doskonały pomysł na wakacje

Jachty, dostępne w ofertach są świetnie przygotowane, bezpieczne, a także wyjątkowo zadbane. Czarter jachtu jest doskonałym pomysłem na zapewnienie sobie i swoim najbliższym komfortowego i niezapomnianego urlopu. Wyposażona kuchnia, znajdująca się na jachcie, łazienka z ciepłą wodą, są obecnie podstawowymi elementami dla osób decydujących się na czarter jachtu w Chorwacji. Co więcej, sprawna i nowoczesna nawigacja podnosi z pewnością poziom bezpieczeństwa dla podróżujących w ten sposób, sprawiając jednocześnie, iż taki sposób spędzania wakacji jest dostępny dla każdego. Obecnie spadają także ceny czarterów jachtów, bowiem coraz więcej osób decyduje się na tak oryginalne wakacje jak morska podróż wzdłuż wybrzeża dowolnie wybranego państwa.

Jachty w Chorwacji

Akwen, którym dysponuje wybrzeże chorwackie jest niezwykle przyjazny zarówno dla żeglarzy jak i dla turystów. Wzdłuż całego wybrzeża występują w niewielkiej odległości bajkowo przygotowane miasteczka, do których można dostać się także od strony morza. To właśnie w takich miejscowościach można poszukać jachtu, wyczarterować go i popłynąć w morską podróż. W pobliżu linii brzegowej Chorwacji znajdują się także urocze wysepki, do których można dopłynąć promem czy właśnie jachtem. Wybierając czarter jachtów w Chorwacji można liczyć na niezwykłą przygodę oraz w prosty sposób można dotrzeć do miejsc, do których trudno dostać się samochodem czy samolotem.

Kraina tysiąca wysp

Ilość wysp, znajdujących się u wybrzeży Chorwacji jest imponująca, bowiem ich liczba sięga do 1244. Co więcej, zamieszkanych jest jedynie około czterdziestu siedmiu, wiec czarter jachtów w Chorwacji ma sens także wówczas, kiedy podróżujący chcą uniknąć tłumów i odpocząć od codziennego zgiełku. Za największą wyspą w Chorwacji pod względem powierzchni jest uznawana wyspa Cres, która liczy ponad czterysta kilometrów kwadratowych. Natomiast najbardziej zaludnioną wyspą jest Krk, liczy bowiem ponad siedemnaście tysięcy mieszkańców.

Popularne miejsca na czartery jachtów w Chorwacji

Do jednych z najpopularniejszych oraz największych wysp w Chorwacji należy wyspa Brac. Leży ona w niedalekiej okolicy od Splitu – miejsca uwielbianego przez turystów, w którym także można z łatwością wyczarterować jacht. To właśnie na niej znajduje się jedna z najpiękniejszych Chorwackich plaż – Złoty Róg. Bardzo duża ilość turystów, którzy odwiedzają to miejsce w sezonie sprawia, ze nocowanie na jachcie w jej okolicach wydaję się doskonałą alternatywą.

Piaszczyste plaże w Chorwacji

Choć Chorwacja słynie raczej z kamienistych i surowych plaży, to istnieje jednak na jej obszarze kilka lokalizacji, gdzie wejście do morza jest zdecydowanie piaszczyste. Takim miejscem jest wyspa Korcula. Co więcej to właśnie na niej urodził się Marco, którego dom znajduje się tam do obecnych czasów. W związku z tym liczni turyści odwiedzają to miejsce, podziwiając historyczne zabytki jak i przepiękną śródziemnomorską roślinność. Dopłynięcie do Korculi jachtem jest także stosunkowo łatwe, wiec turyści często decydują się na czarter jachtu w okolice tej właśnie wyspy.