Przewodnik po Krakowie dla wymagających


Nasza oferta usług przewodnickich skierowana jest do grup i turystów indywidualnych. Chętnie oprowadzamy po Krakowie wycieczki firmowe, szkolne, pielgrzymki, rodziny, grupy przyjaciół. Do każdej wyprawy przygotowujemy się, rozmawiając z Państwem o Waszych zainteresowaniach i potrzebach. Proponowane trasy prezentujemy na naszym portalu Kraków Zwiedzanie, ale program wycieczki zawsze dostosowujemy do życzeń i możliwości zwiedzających.

Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem

Jakie miejsca mogą Państwo wspólnie z nami odkrywać? Chętnie zabierzemy naszych gości w każdy zakątek Krakowa! Zapraszamy na niezwykłe spacery po Starym Mieście, Wzgórzu Wawelskim i Kazimierzu. Znamy sekrety krakowskich kopców i wspaniałych dzieł sztuki, które można podziwiać w muzeach, pałacach, kościołach i klasztorach naszego miasta. Pokażemy Państwu najpiękniejszy ołtarz gotycki Europy, czyli słynne retabulum dłuta Wita Stwosza w Bazylice Mariackiej. Na Wawelu i w Podziemiach Rynku nie tylko z pasją opowiemy o najdawniejszych dziejach miasta i państwa polskiego, ale przede wszystkim o tym, jak wyglądało życie codzienne w dawnym Krakowie. Chętnie przedstawimy Państwu również dzieje krakowskich Żydów. O ich niezwykłej tradycji, kulturze i wielowiekowej obecności opowiadamy we wspaniałych synagogach Kazimierza, a o dramacie Holocaustu przede wszystkim na terenie dawnego getta i obozu koncentracyjnego Płaszów. Tajemnic nie ma przed nami także socrealistyczna Nowa Huta – miejsce, gdzie podziwiać można monumentalne założenia socjalistycznego miasta idealnego, odkrywając przy tym absurdy życia w realiach PRL.

Przewodnik po Krakowie chętnie pokaże Państwu również miejsca jeszcze bardziej oddalone od centrum Krakowa. Zapraszamy na zwiedzanie Krakowa i najstarszego w Polsce działającego klasztoru – opactwa benedyktynów w Tyńcu, na wspaniałe wycieczki po malowniczych szlakach Ojcowskiego Parku Narodowego, podziemnych korytarzach Kopalni Soli w Wieliczce czy dróżkach Kalwarii Zebrzydowskiej. Organizujemy również wizyty w Muzeum Auschwitz-Birkenau i wycieczki tematyczne.

Przewodnik po Krakowie dla wymagających!

Z nami mogą Państwo zwiedzać pieszo, autokarem, minibusem, rowerem, dorożką, meleksem, segwayem, a nawet PartyBusem. Program i formę zwiedzania dostosowujemy do Państwa życzeń. Idealny plan pomoże Państwu ułożyć Marta, nasza fantastyczna organizatorka wycieczek! Klientom bezpłatnie służymy pomocą również w takich kwestiach jak znalezienie akomodacji, rezerwacja promocyjnych pakietów obiadowych dla grup i biletów wstępu. Więcej informacji możemy znaleźć na stronie przewodników po Krakowie: http://krakowzwiedzanie.pl.