Romantyczny Paryż


Paryż należy do grona tych miast, które niewątpliwie warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu. To właśnie tam podziwiać będzie można wyjątkowe zabytki, wypić kawę lub przekąsić coś pysznego w malutkich klimatycznych kawiarenkach, a także spędzić czas na uczestnictwie w wielu interesujących imprezach kulturalnych. Oprócz tego Paryż to w końcu ulubione miasto zakochanych!

 

Romantyczny ParyżPołożony nas Sekwaną oraz co roku odwiedzany przez około 30 milionów turystów Paryż niewątpliwie jest miejscem, które posiada własny czar i to o każdej porze roku. Do wyboru jest tam zatem sporo miejsc noclegowych, a dostanie się tam to pestka – można na przykład wybrać połączenia tanich linii lotniczych, kolejowe czy też autobusowe, a za bilety nie zapłaci się dużo. Gdy chcesz zatem zrobić niespodziankę swojej drugiej połówce, wówczas Paryż na weekend z pewnością będzie doskonałym rozwiązaniem.

 

Zabytki i zakątki Paryża

Romantyczny Paryż

W stolicy Francji na każdym kroku można spotkać mnóstwo niezwykłych

zabytków pochodzących  z różnych epok i tym samym reprezentujących także rozmaite style architektoniczne. Co powinno się zatem zobaczyć w romantycznym Paryżu?

 

Na pewno najważniejszą i najbardziej rozpoznawalną budowlą miasta jest wieża Eiffla. Znajduje się ona w zachodniej części miasta, dokładnie położona jest nad Sekwaną i na Polu Marsowym. Ta mierząca 324 metrów budowla jest zatem obowiązkowa do obejrzenia, z jej platform widokowych również rozciąga się wyjątkowa panorama Paryża. Następnie warto zobaczyć katedrę Notre-Dame budowaną w okresie średniowiecza – to jednak z najpiękniejszych gotyckich katedr, która zachwyca zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz, więc jej zobaczenie jest również obowiązkowe. Poza tym czekają takie zabytki jak Łuk Triumfalny, bazylika Sacré Coeur ze wzgórzem Montmartre, zabudowania Sorbony, Panteon, Les Invalides.

 

Muzea i galerie sztuki

Będąc w Paryżu, nie można zapomnieć też o tamtejszych muzeach skrywających bezcenne eksponaty. Warto udać się do Luwru, aby zobaczyć Mona Lisę, zaprasza też Musée d’Orsay, Centre Georges Pompidou czy Musée Cluny.